آشپزیغذا های مللفست فود

سمبوسه پیتزایی

طرز تهیه سمبوسه پیتزایی

سمبوسه پیتزایی

سمبوسه پیتزایی
سمبوسه پیتزایی

سمبوسه پیتزایی یکی از انواع غذاهای فوری بسیار خوشمزه و پر طرفدار در کشورمان می باشد که از نظر ظاهری شبیه سمبوسه معمولی می باشد ولی مواد داخل آن شبیه به مواد پیتزا مخلوط می باشد.

مواد لازم برای ۴ نفر

  • سوسیس: ۲ عدد
  • قارچ: ۱۰۰ گرم
  • پیاز: ۱ عدد
  • پنیر پیتزا: ۱۰۰ گرم
  • سیب زمینی: ۱ عدد
  • نان لواش: به تعداد کافی
  • نمک و فلفل سیاه :به اندازه کافی
  • روغن مخصوص سرخ کردنی: به اندازه کافی

طرز تهیه سمبوسه پیتزایی

مرحله اول

برای شروع سیب زمینی را پس از اینکه پوستش را گرفتیم به صورت حبه قندی خرد می کنیم، سپس سیب زمینی را با آب سرد می شوییم تا نشاسته های اضافی روی سیب زمینی از بین برود، در ادامه سیب زمینی ها را با یک دستمال تمیز خشک می کنیم.

مرحله دوم

یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و کمی روغن اضافه می کنیم. پس از اینکه روغن داغ شد سیب زمینی ها را اضافه می کنیم و خوب تفت می دهیم تا به طور کامل سرخ شوند. پس از اینکه سیب زمین ها سرخ شد انها را از روغن خارج می کنیم و کنار می گذاریم.

مرحله سوم

در این مرحله پیاز را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم و داخل تابه می ریزیم. پیاز ها را خوب تفت می دهیم تا طلایی شوند سپس انها را هم از روغن خارج کرده و در ظرفی که سیب زمینی ها را قرار داده بودیم، قرار می دهیم.

مرحله چهارم

در این مرحله سوسیس ها را به صورت نگینی مانند حبه قند خرد می کنیم و در روغن تفت می دهیم. پس از اینکه سوسیس ها هم به خوبی سرخ شدند انها را از روغن خارج کرده و به ظرف حاوی سیب زمینی ها اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله قارچ ها را به خوبی می شوییم و پوست روی انها را با یک کارد تیز جدا می کنیم. سپس قارچ ها را هم به صورت نگینی خرد کرده و در روغن با حرارت بالا تفت می دهیم تا قارچ ها آب نیندازند، پس از اینکه قارچ ها خوب سرخ شدند حرارت را کم می کنیم.

مرحله ششم

در این مرحله سوسیس، سیب زمینی و پیاز سرخ شده را به قارچ ها اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم تا مواد با هم مخلوط شوند سپس مقداری نمک و فلفل سیاه به مواد اضافه می کنیم. در این مرحله می توانید مقدار کمی سس تند هم به مواد اضافه کنید.

مرحله هفتم

پس از اینکه مواد به خوبی مخلوط شدند حرارت زیر تابه را خاموش می کنیم و به سراغ اماده سمبوسه ها می رویم. هر نان لواش را به صورت طولی به ۴ قسمت برش می زنیم سپس ابتدای هر نان مقداری از مواد سمبوسه به همراه کمی پنیر پیتزا می ریزیم و آن را به صورت مثلث تا می زنیم.

مرحله هشتم

یک تابه گود و کوچک انتخاب می کنیم سپس به اندازه ای روغن داخل ان می ریزیم که سمبوسه ها در روغن شناور باشند. حرارت زیر تابه باید متوسط باشد و حتما از روغن مخصوص سرخ کردنی استفاده کنید زیرا روغن معمولی خیلی سریع می سوزد و سیاه می شود.

مرحله نهم

سمبوسه ها را داخل روغن می ریزیم و اجازه ی دهیم به طور کامل طلایی و مغز پخت شوند سپس از روغن خارج می کنیم و داخل یک توری فلزی قرار می دهیم تا روغن اضافی شان خارج شود. در پایان سمبوسه ها را به همراه سس کچاپ سرو می کنیم.نوش جان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا