آشپزیانواع کیککیک و شیرینی

کیک سیب فرانسوی

طرز تهیه کیک سیب فرانسوی

کیک سیب فرانسوی

<yoastmark class=

کیک سیب فرانسوی یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که با رسپی های ساده ای درست می شود.

مواد لازم کیک سیب فرانسوی

  • کره: ۱۰۰ گرم
  • آرد: ۱۰۰ گرم
  • تخم مرغ :۲ عدد بزرگ
  • بیکینگ پودر :۱ قاشق چایخوری
  • شکر: ۱۵۰ گرم
  • وانیل: ۲ قاشق چایخوری
  • سیب: ۶ عدد

طرز تهیه کیک سیب فرانسوی

مرحله اول

برای تهیه کیک سیب فرانسوی خوشمزه در ابتدای کار فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود. حالا کره را روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا ذوب شده و اجازه می دهیم خنک شود.

مرحله دوم

حالا آرد و بیکینگ پودر را درون یک ظرف جداگانه ۳ مرتبه الک کرده، سپس تخم مرغ ها را به همراه شکر و وانیل درون یک کاسه دیگر می ریزیم و با دور تند همزن برقی به مدت ۷ دقیقه به خوبی هم می زنیم تا یکدست شوند.

مرحله سوم

در ادامه کره و مواد خشک را به صورت تناوبی به کاسه حاوی مخلوط تخم مرغ اضافه کرده و با لیسک به صورت دورانی به یک جهت هم می زنیم تا بافت مایه یکدست شود. حالا سیب ها را شسته، سپس هسته و پوست شان را جدا می کنیم.

مرحله چهارم

حالا سیب ها را به صورت مکعبی همانند قند خرد کرده و به کاسه می افزاییم، سپس در حد مخلوط شدن هم می زنیم. در ادامه قالب کمربندی را با کاغذ روغنی پوشانده و مایه کیک را درون آن می ریزیم و قالب را روی سطح کار می کوبیم.

مرحله پنجم

وارد کردن ضربه به قالب باعث ازبین رفتن حباب های بین مایه می شود. در ادامه قالب را طبقه میانی فر گذاشته و اجازه می دهیم به مدت ۴۰ تا ۵۰ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته شود. پس از گذشت این زمان برای اطمینان از پخت کیک آنرا تست می کنیم.

مرحله ششم

برای این منظور یک خلال دندان یا سیخ چوبی در مرکز کیک فرو برده و خارج می کنیم، در صورتی که مایه کیک به آن نچسبیده بود کیک کاملا پخته است، سپس قالب را از فر خارج می کنیم تا کیک به مدت ۱ ساعت خنک شود.

مرحله هفتم

توجه داشته باشید کیک درون قالب خنک شود. پس از گذشت این زمان کیک را درون ظرف مورد نظرمان بر می گردانیم و کاغذ روغنی را از آن جدا می کنیم، سپس مقداری پودر قند روی کیک الک کرده و سرو می کنیم. نوش جان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا