آشپزیفست فود

ساندویچ کباب تنوری

طرز تهیه ساندویچ کباب تنوری

ساندویچ کباب تنوری

<yoastmark class=

ساندویچ کباب تنوری یکی از انواع ساندویچ های ساده خانگی است که طعمی بسیار جذاب و خوشمزه دارد.

مواد لازم برای ۴ نفر

  • گوشت چرخ کرده: ۴۰۰ گرم
  • پیاز: ۲ عدد
  • رب گوجه فرنگی: ۲ قاشق غذاخوری
  • گوجه فرنگی: ۴ عدد
  • پنیر پیتزا :۵۰ گرم
  • نان تافتون یا لواش: ۴ عدد
  • نمک، فلفل سیاه و پودر سیر: به مقدار کافی
  • زیره و پودر تخم گشنیز: به مقدار کافی
  • پاپریکا و پودر آویشن: به مقدار کافی

طرز تهیه ساندویچ کباب تنوری

مرحله اول

برای تهیه ساندویچ کباب تنوری خوشمزه در ابتدای کار یکی از پیازها را پوست می گیریم و پس از شستشو، رنده می کنیم. در ادامه پیاز رنده شده را با دست فشار می دهیم تا آب اضافی آن به طور کامل خارج شود.

مرحله دوم

در این مرحله پیاز آب گرفته را به همراه گوشت چرخ کرده و مقداری نمک، فلفل سیاه، پودر سیر، زیره، پودر تخم گشنیز، پاپریکا و پودر آویشن درون یک کاسه می ریزیم و با دست چند دقیقه مخلوط می کنیم تا بافت مواد یکدست و منسجم شود.

مرحله سوم

حالا روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و به مدت ۳۰ دقیقه تا چند ساعت در یخچال قرار می دهیم تا گوشت طعم دار شود. در همین حین پیاز باقیمانده را به صورت نگینی خرد می کنیم و به همراه کمی روغن درون یک تابه می ریزیم.

مرحله چهارم

در این مرحله تابه را روی حرارت قرار داده و پیاز را تفت می دهیم تا سبک شود، سپس مقداری زردچوبه، نمک و فلفل اضافه می کنیم و یک دقیقه دیگر به تفت دادن ادامه می دهیم. در ادامه رب گوجه فرنگی را به تابه می افزاییم.

مرحله پنجم

رب گوجه فرنگی را به طور کامل سرخ می کنیم، سپس گوجه فرنگی ها را پوست گرفته و درون تابه رنده می کنیم. در ادامه درب تابه را می گذاریم و اجازه می دهیم آب درون تابه کشیده شده و سس به روغن بیفتد.

مرحله ششم

پس از اینکه گوشت طعم دار شد، کاسه را یخچال خارج می کنیم، سپس گوشت را به صورت یکدست در کف یک تابه مناسب پهن می کنیم. در ادامه با استفاده از یک کارد گوشت را به صورت طولی به ۴ قسمت مساوی برش می زنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله تابه را روی حرارت قرار می دهیم و اجازه می دهیم آب اضافی گوشت کشیده شود. پس از اینکه آب گوشت کشیده شد، مقداری کره یا روغن اضافه می کنیم و هر دو سمت کباب ها را به طور کامل سرخ می کنیم.

مرحله هشتم

حالا یک نان لواش یا تافتون را باز می کنیم و یک تکه کباب روی آن قرار می دهیم. در ادامه مقداری از سس گوجه فرنگی روی آن می ریزیم و در نهایت مقداری پنیر پیتزا اضافه کرده و نان را به صورت مستطیلی جمع می کنیم.

مرحله نهم

تمام ساندویچ ها را به همین صورت آماده می کنیم، سپس یک تابه گریل روی حرارت قرار داده و ساندویج ها را درون آن قرار می دهیم. برای اینکه روی ساندویچ ها سرح گریل ایجاد شود، می توانیم یک شی سنگین روی آنها قرار دهیم.

مرحله دهم

پس از اینکه یک سمت ساندویچ ها رنگ گرفت، آنها را بر می گردانیم تا سمت دیگرشان نیز گریل شود. در نهایت ساندویچ ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا