آشپزیشیرینی خشککیک و شیرینی

شیرینی مدلن

طرز تهیه شیرینی مدلن

شیرینی مدلن

شیرینی مدلن
شیرینی مدلن

شیرینی مدلن که با نام مادلین هم شناخته می شود یکی از شیرینی های محبوب در کشور فرانسه است.

مواد لازم شیرینی مادلن

  • آرد شیرینی پزی: ۶۵ گرم
  • کره:۹۰ گرم
  • شکر: ۹۰ گرم
  • تخم مرغ: ۲ عدد متوسط
  • پودر بادام: ۲۵ گرم
  • بکینگ پودر: ½ قاشق چایخوری
  • وانیل: نوک قاشق چایخوری
  • نمک: ۱ پنس

طرز تهیه شیرینی مادلن

مرحله اول

برای تهیه شیرینی مادلن مجلسی در ابتدای کار کره را درون یک کاسه فلزی می ریزیم و روی حرارت بخار آب قرار می دهیم تا ذوب شود و دمای آن ولرم بماند. در ادامه تخم مرغ ها را به همراه شکر و وانیل درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

در این مرحله مواد با همزن دستی به مدت دو دقیقه مخلوط می کنیم تا با هم یکدست شوند، سپس آرد را با بکینگ پودر، نمک و پودر بادام ترکیب کرده و روی مواد داخل کاسه الک می کنیم.

مرحله سوم

در همین حین مواد را با لیسک یا همزن دستی مخلوط می کنیم تا یکدست شوند، سپس کره ولرم را اضافه کرده و به آرامی مخلوط می کنیم تا مایه شیرینی یکدست شود. در ادامه مایه شیرینی را درون یک ظرف درب دار قرار داده و در یخچال قرار می دهیم.

مرحله چهارم

برای اینکه مایه شیرینی بعد از پخت به خوبی پف کند، باید به مدت ۲۴ ساعت در یخچال استراحت کند. پس از گذشت این زمان قالب مادلن را با کره چرب کرده و آرد پاشی می کنیم، سپس قالب را بر می گردانیم تا آرد اضافه بیرون بریزد.

مرحله پنجم

حالا مایه شیرینی را از یخچال خارج کرده و به مدت ۱۰ دقیقه در فضای آشپزخانه قرار می دهیم تا با دمای محیط هماهنگ شود، سپس به آرامی با لیسک مخلوط می کنیم تا حباب های موجود در آن از بین بروند.

مرحله ششم

در این مرحله فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم و اجازه می دهیم گرم شود، سپس مایه شیرینی را درون قیف می ریزیم. در ادامه دو سوم حجم قالب ها را با مایه شیرینی پر می کنیم.

مرحله هفتم

حالا قالب را درون فر قرار داده و اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۱۲ تا ۱۵ دقیقه بپزند و به خوبی پف کنند. پس از پایان پخت، اجازه می دهیم شیرینی ها درون فر بمانند تا از حرارت بیفتند، سپس خارج می کنیم.نوش جان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا